Gala Operowo-Operetkowa
Najpiękniejsze arie, duety i sceny z oper i operetek
Wyjątkowa gala operowo – operetkowa w wykonaniu znakomitych głosów europejskich znanej i lubianej Międzynarodowej Grupy Operowej Sonori Ensemble. Czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety, sceny operowe i operetkowe, a także standardy jazzowe i popularne piosenki oprawione barwnym komentarzem to niepowtarzalna podróż muzyczna, pełna emocji i wzruszeń. W trakcie spektaklu zabrzmią najsłynniejsze sceny z oper: „Traviata“, „Lakme“, „Carmen“, „Opowieści Hoffmanna“, „Nabucco”, „Czarodziejski flet”, „Halka”, „Don Giovanni”, „Porgy and Bess“ i wiele innych. Powróci czar dawnego Wiednia ukryty w najpiękniejszych scenach operetkowych. Nadzwyczajny koncert galowy w towarzystwie śpiewaków z Wiednia, Pragi i Wrocławia to niezapomniany wieczór!
Wykonawcy:
Sonori Ensemble:
Agnieszka Drożdżewska (sopran, Wrocław)
Barbara Spitzer (sopran, Wiedeń)
Anna Wilczyńska (sopran, Wrocław)
Izabela Strzelecka (mezzosopran, Wrocław)
Tomasz Tracz (tenor, Wrocław)
Ivo Michl (baryton, Praga)
Przemysław Winnicki (fortepian, Wrocław-Berlin)
Prowadzenie koncertu: Martyna Witowska (Wrocław, Teatr Ad Spectatores)
Międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensemble to zespół artystów operowych z Wiednia, Pragi i Wrocławia. Jego członkowie aktywnie występują na scenach europejskich, są ponadto laureatami zagranicznych konkursów wokalnych. Grupa działająca od 2012 roku ma na swoim koncie już ponad 150 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury Polsce i za granicą. Do ważniejszych osiągnięć Sonori Ensemble należą: występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści koncertowali m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori, koncert w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavantich” w Jarosławiu, spektakl „Mozartiada” podczas festiwalu Drama Teatralna w Tarnobrzegu. Artyści gościli także w ramach cyklu „Gwiazdy i Piotrków” w Piotrkowie Trybunalskim. W czerwcu 2015 sukcesem zakończyła się trasa koncertowa z projektem Opera Świętojańska, a w szczególności niepowtarzalny plener na akwenie wodnym Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Sonori Ensemble stale rozszerza swój skład, czego dowodem była plenerowa gala „Opera pod Gwiazdami” w Sieradzu w 2016 r, gdzie artystom towarzyszyła orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Zdenka Klaudy.
Sonori Ensemble regularnie współpracuje z wieloma instytucjami kultury w Polsce, goszcząc w teatrach (Teatr Impresaryjny we Włocławku, Teatr Stary w Bolesławcu, Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju), salach koncertowych (m.in. Wrocław, Jelenia Góra, Kielce, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Przemyśl, Sanok, Sieradz, Koszalin, Kołobrzeg, Świnoujście i wiele innych). Zespół regularnie koncertuje także w przestrzeniach zamkowych (m.in. Zamek Piastów Śląskich w Brzegu, Zamek w Rydzynie, Zamek Grodziec, Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, Zamek Świdwin) oraz w plenerach (m.in. podczas Tarasów Sztuki w Kielcach). Artyści Sonori Ensemble dwukrotnie wystąpili we Włoszech w ramach Arezzo Summer Music Festival, otrzymali także zaproszenia na koncerty we Włoszech, Czechach i na Słowacji. W grudniu 2015 na zaproszenie Accademia Musicale Europea kierowanej przez Danielę de Marco śpiewacy wystąpili w ramach festiwalu „Tra cielo e terra” w Rzymie.
W ramach zimowej trasy koncertowej w 2017 roku zaplanowano ponad 50 koncertów, w tym premierę spektaklu będącego współczesną interpretacją fragmentów z „Carmen” i „Księżniczki Czardasza” w reżyserii Klaudii Stefanowicz. Dalsze plany artystyczne zespołu obejmują m.in. koncerty plenerowe w Grudziądzu oraz na Zamku w Kórniku, jak również jesienną galę „Viva America” w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.
W coraz liczniejszym gronie artystów współpracujących z zespołem Sonori Ensemble znajdują się aktualnie pianiści: Julia Grejtakova (Słowacja, Opera w Koszycach), Zdenek Klauda (Czechy, Opera Narodowa w Pradze), Witold Janusz, Marcin Grabosz, Monika Kruk i Aleksandra Orłukowicz (Wrocław); śpiewacy: Monika Piechaczek (sopran, Wrocław), Damian Chróściński (tenor, Wrocław), Radosław Rzepecki (baryton, Sztokholm), Matus Mazar (baryton, Praga), Leszek Solarski (bas, Kraków) oraz zespoły kameralne: Kwartet Smyczkowy Pakamera, Lejdis Quartet oraz trio stroikowe Reed Conncetion.
Więcej informacji na stronie: www.sonori.pl
Czas trwania koncertu: ok. 2 godziny (z przerwą)
Wstęp: 40 zł
Rezerwacje biletów: Teatr Zdrojowy, 74 86 90 643 lub