logo-back.jpg
Opcje zaawansowane
EN PL
1
2
3
4
5
Certyfikat "Gmina Przyjazna Środowisku"
2010-12-13   Administrator

 

W dniu 7 września 2006 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Burmistrz Jerzy Terlecki odebrał przyznany miastu Polanica - Zdrój zaszczytny tytuł  „Gminy Przyjaznej Środowisku".

przyjazna_srod.2.jpg 

Honorowe wyróżnienie zostało nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego i stanowi potwierdzenie obowiązujących w gminie wysokich standardów z zakresu ochrony środowiska.

W Polanicy - Zdroju problematyka ochrony środowiska, jest bliska nie tylko włodarzom gminy (co znajduje odzwierciedlenie np. w podejmowanych uchwałach, jak choćby w przyjętym „Programie Ochrony Środowiska dla miasta Polanica - Zdrój"), ale co jest szczególnie warte podkreślenia, jest bliska mieszkańcom naszego miasta, którzy na swój sposób również troszczą się środowisko naturalne w swoim miejscu zamieszkania.

To przecież dzięki mieszkańcom Polanica - Zdrój zajęła II miejsce w regionie pod względem ilości selektywnie zebranych surowców wtórnych, to także dzięki nim corocznie zmniejsza się ilość kotłowni węglowych na rzecz tych ekologicznych wykorzystujących gaz czy biomasę.

Biorąc pod uwagę specyfikę gminy (tereny obfitujące w złoża wód mineralnych i leczniczych) mogę z całą pewnością stwierdzić, że podnoszenie walorów uzdrowiskowych oraz inwestycje mające na celu zapewnienie naturalnego stanu środowiska (także edukacja w tej dziedzinie) to główne zadania gminy, bez których nie byłby możliwy dalszy jej rozwój.

Gmina Polanica - Zdrój, którą reprezentuję posiada nieprzeciętne walory przyrodnicze. Bliskość gór, naturalny krajobraz, mała odległość do Parku Narodowego Gór Stołowych, zróżnicowane warunki fizjograficzne, duża powierzchnia leśna z zachowanymi fragmentami naturalnych siedlisk drzew liściastych i świerkowych, rzeka Bystrzyca Dusznicka tworząca malowniczą dolinę ze szczególnie ciekawym odcinkiem przełomowym oraz mnogość dóbr kultury i pięknej architektury sprawiają, że miasto wyróżnia się na tle innych gmin, nie tylko tych z województwa dolnośląskiego.

Piękno tego zakątka Kotliny Kłodzkiej jakim jest teren naszej gminy oraz jego walory przyrodnicze stanowią wspaniałe bogactwo ludzi tu zamieszkujących i to od naszej postawy zależy czy tak będzie dalej.

BURMISTRZ MIASTA
(-) Jerzy Terlecki

 przyjazna_srod.3.jpg

 przyjazna-srod.1_1.jpg

 

Pobierz
PDF
Drukuj
stronę
Zgłoś
nieścisłość
Powrót
noclegi.png
inwestor.png
baner_mapa.png
mobis.png